V celom prípade mala figurovať Monika Jankovská, štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti, ktorá o vydieraní mala vedieť a mala za to zobrať úplatok tri milióny korún. V najnovšej relácii Na rovinu portálu Aktuality.sk O. Janíček uvádza, že po medializácii prípadu sa mu dva dni pred Veľkou nocou mal vyhrážať nemenovaný človek, ktorý mu naznačil, že ak on či jeho syn Rafael budú ďalej hovoriť o tejto kauze, tak o nich zverejnia diskreditačné informácie. „O duševnom stave môjho syna a mojej sexuálnej orientácii,“ spresnil O. Janíček.

Aktualizované o 13:40: V piatok ráno, teda v deň zverejnenia diskusnej relácie, podnikateľovi cez vchodové dvere domu, kam mu chodí pošta, niekto hodil papier s nápisom: SMRŤ!!! Video vo štvrtok večer redakcia avizovala na sociálnej sieti. O. Janíček list ohlásil na Krajskej prokuratúre v Trenčíne, kde podal podnet pre podozrenie zo zastrašovania, respektíve vydierania.

Človek, ktorý ho navštívil pred Veľkou nocou, mal byť z okolia Rudolfa Zúbeka, ktorý bol odsúdený ako vrah a následne podmienečne oslobodený. O. Janíček sám figuruje v spise o vydieraní R. Zúbeka. Podnikateľ o najnovšom vydieraní spísal aj záznam a uvádza, že má viacerých svedkov, ktorí mu všetky tieto skutočnosti dosvedčia.

Nepozná ich

M. Jankovská zverejnené obvinenia hneď koncom marca odmietla. „Šesť rokov dookola vysvetľujem, že sa nepoznám s Čongrádyovcami. Nemám k nim žiaden vzťah, nie som ich švagriná, nikto od nich nebol na mojej svadbe a nikdy ma nekontaktovali,” vysvetlila M. Jankovská Denníku N.

Pár dní pred poslednými marcovými demonštráciami v uliciach dostali viaceré médiá dve videá, na ktorých sú svedectvá týkajúce sa opísanej korupcie. Otec Ondrej Janíček na jednom vysvetľuje, ako prišiel kvôli mafii a sudcom o majetok.

Na druhom rozpráva Michal Vida o fungovaní podsvetia v Trenčíne, ktoré koncom 90. rokov riadil Peter Čongrády. M. Vida priznal, že bol súčasťou tejto mafiánskej skupiny. Pár dní po zverejnení obvinení sa rozhodol za ne Jankovskej ospravedlniť, uviedol Denník N.

O. Janíček všetky opatrenia urobil aj preto, lebo sa bojí o svoj život, keďže sa mu vyhrážali opakovane. „Prepadli ma neznámi ľudia, ktorí mi povedali, že keď nedám pokoj sudkyni Jankovskej a pravej ruke mafiána Čongrádyho, unesú moju dcéru a mňa zakopú,“ spresnil v relácii. Raz ho zas mali prinútiť nastúpiť do auta a odviezli ho v noci na cintorín, kde musel kľačiačky prisahať, že nič nepovie.

Podnikateľovi, ktorý upozornil na korupciu Jankovskej, sa mali vyhrážať

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská Zdroj: SITA

Nevedel bližšie vysvetliť, aký vzťah má R. Zúbek s M. Jankovskou. Jankovskej švagor, ktorý je sudcom, bol práve tým sudcom, ktorý O. Janíčeka vzal do väzby. Týmto trestným stíhaním a fyzickou likvidáciou mali podnikateľa prinútiť prepísať jeho majetok na skupinu Petra Čongrádyho.

Syn podnikateľa Rafael Janíček hovoril o vydieraní aj na marcových protestoch v Trenčíne.