Slovenskí exportéri by mali mať väčšie možnosti financovania vývozu svojich výrobkov do zahraničia. Pomôcť by im mohlo memorandum o spolupráci, ktoré v utorok podpísal s delegáciou Medzinárodnej banky pre hospodársku spoluprácu (IBEC) predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek.

„Obe strany sa dohodli na vzájomnej podpore malých a stredných podnikov a uzatváraní dohôd so subjektmi členských štátov IBEC s cieľom nadväzovania strategických partnerstiev a rozvoja dlhodobej a efektívnej spolupráce v investičných aktivitách pre rozvoj obchodných a priemyselných vzťahov medzi členskými štátmi IBEC a Radou slovenských exportérov,“ uviedol Parízek.

FILE - In this Feb. 24, 2011 file photo a worker wraps a protective liner around a Volkswagen Tiguan at quality control portion of the production line in the Volkswagen plant in Wolfsburg, Germany. German automaker Volkswagen AG says Wednesday Oct. 30, 2013  its operating profits rose 20 percent in the third quarter as the company focused on holding down costs in a tough sales environment.   (AP Photo/Ferdinand Ostrop, File)
Neprehliadnite

Slovenský export stráca na sile. Držia ho iba zahraničné koncerny

IBEC podľa predsedu predstavenstva Denisa Ivanova disponuje širokou škálou bankových inštrumentov vrátane faktoringu a akreditívov. Parízek v tejto súvislosti považuje za mimoriadne dôležité, aby mali slovenské spoločnosti prístup k čo najširšej škále bankových produktov pri financovaní ich exportu.