Podnikateľa Petra Brhela, ktorého zadržali počas januárovej policajnej akcie Mýtnik, prepustili vo štvrtok na príkaz prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) z väzby na slobodu. TASR to potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Na prepustenie Petra Brhela upozornila TV Joj.

„Môžeme potvrdiť, že dňa 8. apríla bol obvinený P. B. príkazom prokurátora ÚŠP prepustený z kolúznej väzby, keďže pominuli jej dôvody. V predmetnej trestnej veci naďalej prebieha vyšetrovanie, preto ďalšie informácie nie je možné poskytnúť," uviedol pre TASR Skladan.

Na snímke podnikateľ Jozef B. (uprostred), obvinený v kauze Mýtnik, prichádza vypovedať na Prezídium policajného zboru v Bratislave 2. februára 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Podnikateľ Jozef Brhel zostáva vo väzbe, rozhodol o tom Najvyšší súd

Prepustenie Petra Brhela potvrdil aj jeho obhajca Michal Mandzák. ,,Môžem potvrdiť, že môj klient bol dnešného dňa prepustený na slobodu na základe našej žiadosti o prepustenie z väzby. V tejto súvislosti by som rád ocenil postoj dozorového prokurátora ÚŠP Ondreja Repu, ktorý sa zaoberal našou žiadosťou a vzhliadol ju dôvodnou," povedal pre TASR advokát.

Petra Brhela zadržali 29. januára spoločne s exšéfom finančnej správy Františkom Imreczem, bývalým šéfom IT sekcie finančnej správy Milanom Gregom a konateľkou IT spoločnosti Allexis Janou Rovčaninovou. V rámci akcie bol obvinený aj brat Petra Brhela. Štvorica je vo väzbe od 1. februára po rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Jozef Brhel je vo väzbe od 1. marca. Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.