Rezonovali dva známe prípady

Podnikateľa Norberta Bödöra prepustili z väzby. Najvyšší súd rešpektoval rozhodnutie Ústavného súdu SR, ktorý konštatoval, že boli porušené práva Norberta Bödöra, obvineného v kauzách Dobytkár a Očistec. Doma strávil len niekoľko hodín a polícia ho opäť zadržala. Informujú o tom Aktuality.

„V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že vyšetrovateľ NAKA zadržal Norberta Bödöra obvineného v inej trestnej veci. Zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácií,“ informovala polícia.

Norbert B. a ďalší traja obvinení v kauze Dobytkár zostávajú vo väzbe
Zdroj: Ján Krošlák

Ako vysvetlila hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová, rozhodnutím ÚS SR zanikol právny titul na pozbavenie jeho osobnej slobody. Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú korupčnej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

Martin Kvietik
Zdroj: Pavol Zachar/ TASR

V prípade Martina Kvietika generálny prokurátor Maroš Žilinka nezistil dôvody na zrušenie obvinenia finančníka, ktorý je trestne stíhaný pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so Slovenským pozemkovým fondom. Kvietik, ktorý v kauze Dobytkár čelí obžalobe, sa nachádza stále vo väzbe.

Hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde 20. januára 2020 v Pezinku. Na snímke nitriansky podnikateľ a predvolaný svedok Norbert Bödör. FOTO TASR – Jakub Kotian
Neprehliadnite

Bödöra prepustili na slobodu. Po niekoľkých hodinách ho ale polícia opäť zadržala