Nárast verejného dlhu Spojených štátov z dôvodu masívnych fiškálnych stimulov a pomoci nie je podľa Medzinárodného menového fondu (MMF) dôvodom na obavy. Obsluha dlhu Spojených štátov zlacnela z dôvodu poklesu úrokových sadzieb, uviedla hlavná ekonómka MMF Gita Gopinathová na tlačovej konferencii. Takže výška ich dlhu nie je v tejto chvíli niečo, čo by vyvolávalo obavy.

KK3 Washington - Americký prezident Joe Biden hovorí 2. marca 2021 vo Washingtone. Americký prezident Joe Biden v utorok vyhlásil, že Spojené štáty budú mať do konca mája dostatok dávok vakcín na zaočkovanie celej dospelej populácie krajiny. FOTO TASR/AP
President Joe Biden speaks about efforts to combat COVID-19, in the State Dining Room of the White House, Tuesday, March 2, 2021, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

Tempo rastu ekonomiky USA by tento rok mohlo prekonať rast čínskej ekonomiky

Podľa Gopinathovej balík fiškálnych stimulov administratívy prezidenta Joea Bidena v objeme 1,9 bilióna USD (1,61 bilióna eur) bol jedným z dôvodov, prečo MMF zlepšil vyhliadky globálnej ekonomiky. Tento balík tiež urýchlil zotavovanie ekonomiky USA z koronakrízy, ktoré je niekoľko mesiacov pred eurozónou.