„Pozorovali sme veľký dopyt našich klientov, povedzme ešte pred šiestimi mesiacmi,“ povedal T. Georgakopoulos v rozhovore pre televíziu Bloomberg. Dodal, že tento trend sa zmenil a dopyt je v súčasnosti veľmi nízky, no banka bude stále podporovať klientov, ktorí chcú túto platobnú metódu používať.

Kryptomeny sa boria s problémami, keďže situácia na trhu za menej ako rok vymazala ich trhovú hodnotu vo výške približne 2 biliónov dolárov. Do bankrotu sa dostali aj významné spoločnosti s digitálnymi aktívami.

Napriek tomu JPMorgan vsádza na ich rast, nedávno sa stala jedným z kľúčových podporovateľov londýnskeho startupu Ownera s digitálnymi aktívami a v máji experimentovala s využitím blockchainu na vyrovnanie kolaterálu.

Podľa T. Georgakopoulosa kryptomeny v hernom sektore zohrávajú stále väčšiu úlohu. Týka sa to tak ako tradičného hrania, tak aj metaverza, v ktorom vidí veľa nových príležitostí.

Spoločnosť Block Inc., ktorú vedie Jack Dorsey, patrí medzi tie firmy, ktoré najviac využívajú potenciál kryptomien ako platobného prostriedku, a to napriek volatilite digitálnych tokenov. Posledné štvrťročné výsledky spoločnosti Block Inc. ukázali, že príjmy získané prostredníctvom bitcoinových transakcií klesli o 34 percent na 1,79 miliardy dolárov.