„Je to doplnenie trestného oznámenia, ktoré som podával v júni tohto roka. Spolu s trestným oznámením z júna 2016 to bude znamenať, že celý komplex Bonaparte od stavby až po finálny predaj bytov, všetky podvody na DPH budú kompletne zmapované a polícia a prokuratúra budú môcť s touto kompletnou mapou pracovať a tieto skutky naozaj komplexne vyšetriť,“ uviedol poslanec.

V novom trestnom oznámení sa majú nachádzať aj kompletné záznamy prevodov a predajov bytov v komplexe Bonaparte. Tie mali prechádzať z jedného vlastníka na druhého, pričom v prevodoch figurovalo viacero spriaznených firiem.

Doplnil, že sa v nich opakovali mená Ladislava Bašternáka, Mariána Kočnera a Stanislava Plutka. V súvislosti s osobou S. Plutka uviedol, že okrem L. Bašternáka sa pozná aj s podnikateľom M. Kočnerom, s ktorým mal obrať o peniaze firmu Petrimex. Spoločne s ním mal neskôr podnikať aj so zavraždeným Jánom Duckým.

Podľa J. Rajtára sa opakoval rovnaký modus operandi ako v prípade Five Star Residence. Podobným spôsobom sa mali pri prevodoch jednotlivých bytov opakovane vyberať vratky na daniach.

„Robila to tá istá organizovaná skupina,“ doplnil a vysvetlil. „Určite sa to nemohlo diať bez politického krytia a krytia na miestach vo finančnej správe, to znamená na daňových úradoch, na polícii,“ ozrejmil.

Opakovaná trestná činnosť je podľa neho oveľa závažnejšia, preto je potrebné vyšetriť všetky prepojenia v súvislosti so spomínanými osobami a všetky prepojenia a súvislosti v kauzách.

„Keď vyšetrovatelia donesú na súd rozšírený skutok spojený s ďalšími skutkami, potom to bude vyzerať úplne ináč. Potom sa odhalí celá tá veľká organizovaná skupina, že to bol organizovaný zločin, ktorý trval dlho a naozaj bol úmyselný a zámerný,“ doplnil.

J. Rajtár ďalej ozrejmil, že v rámci kauzy Five Star Residence mal L. Bašternák urobiť oveľa viac prevodov celkovo za 48 miliónov s neoprávnenou vratkou takmer osem miliónov eur. „To bude treba celé došetriť,“ avizoval a doplnil, že v tomto prípade podával trestné oznámenie koncom minulého roka. V kauze Bonaparte mal tak štát prísť o desiatky miliónov eur.