Austrália v pondelok hlásila ďalší nárast v počte prípadov koronavírusu SARS-CoV-2. Šírenie infekcie pokračuje aj napriek lockdownu zavedenému v najväčšom meste Sydney, píše agentúra AFP.

Zdravotnícke úrady v Sydney hlásili za obdobie posledných 24 hodín ďalších 112 prípadov. V najľudňatejšom meste krajiny platí od 26. júna lockdown, ktorý úrady zaviedli v reakcii na zvýšený počet prípadov nákazy novým typom koronavírusu.

Úrady obyvateľom Sydney nariadili, aby nevychádzali z domu – okrem nevyhnutných prípadov, ako je nákup potravín, lekárske ošetrenie či pravidelné telesné cvičenie.

WA 10 archív Melbourne - Na archívnej snímke z 27. mája 2021 kontrola vodičov počas lockdownu v Melbourne. Lockdown v austrálskom meste Melbourne súvisiaci s pandémiou koronavírusu predĺžia o týždeň, informuje v stredu 2. júna agentúra DPA. Vo zvyšku austrálskeho štátu Viktória budú obmedzenia v piatok uvoľnené, potvrdil tamojší premiér James Merlino. V Melbourne môžu obyvatelia opustiť svoje domovy len v prípade cesty do práce, na nákup, s cieľom športovej aktivity alebo cesty na očkovanie prot
Neprehliadnite

Austrália plánuje pre koronavírus obmedziť počty prijatých cestujúcich

Premiérka Nového Južného Walesu Gladys Berejiklianová povedala, že mnohé z nových prípadov nákazy sa šíria medzi rodinnými príslušníkmi a blízkymi priateľmi, ktorí sa stretávajú aj napriek zákazom.

Platnosť obmedzujúcich opatrení v Sydney by sa mala skončiť v piatok tento týždeň, čo je však podľa úradov „vysoko nepravdepodobné", píše AFP.

Austrálii sa doteraz vo veľkej miere darilo vyhnúť pandémii tým, že uzavrela svoje hranice, rýchlo zaviedla miestne lockdowny a intenzívne trasovala kontakty. Úplne očkovaných proti koronavírusu SARS-CoV-2 je však iba asi desať percent z 25 miliónov obyvateľov.