Počet úmrtí na koronavírus v Británii klesol v priebehu tohto týždňa o 41 percent. Krajina tiež zaznamenala najrýchlejší pokles v počte hospitalizácií. Informoval o tom v piatok minister zdravotníctva Matt Hancock, ktorého citovali agentúry PA Media a DPA.

Podľa údajov klesol kĺzavý priemer úmrtí na koronavírus zo 424 (17. februára) na 248 (24. februára). Medzitýždenný pokles o 41 percent je zároveň najväčší od vrcholu druhej vlny pandémie.

JB 46 Londýn - Pasažieri kráčajú s batožinou po ich prílete na medzinárodnom letisku Heathrow v Londýne 26. januára 2021. Británia čoskoro zavedie povinnú karanténu v hoteloch pre cestujúcich zo zahraničia. S odvolaním sa na britskú televíziu ITV o tom v pondelok informoval denník The Guardian. Podľa novinára Paula Branda hotelové reťazce očakávajú, že vláda v utorok oznámi nútenú karanténu pre tých, ktorí pricestujú do Británie. FOTO TASR/AP

People push their luggage as they leave the arrivals
Neprehliadnite

Na cesty z Británie bude od pondelka potrebný nový dokument

Hancock uviedol, že hospitalizovaných je momentálne 12 135 ľudí s covidom a sedemdňový priemer nových hospitalizácií klesol z 1 265 (19. februára) na 900 (26. februára), čo predstavuje pokles o 29 percent.

Hancock považuje nové údaje za potvrdenie toho, že očkovací program v krajine funguje. V Británii je zaočkovaných jednou dávkou vakcíny takmer 21,4 milióna ľudí a viac ako 1 milión už dostalo obe dávky vakcíny proti Covid-19.