Asi 850 mladých ľudí z rôznych častí Španielska, ktorí tento mesiac slávili koniec školského roka na ostrove Malorka, sa nakazilo koronavírusom. Podľa posledných údajov od regionálnych úradov sa ich počet zvýšil o dve stovky na najmenej 848, napísala agentúra DPA.

Najviac prípadov infekcie je hlásených z oblasti Madridu, tam má koronavírus najmenej 410 mladých ľudí. Pri všetkých rozboroch odhalili variant alfa, ktorý sa najskôr objavil v Británii.

JB 24 Barcelona - Ľudia sa opaľujú na pláži v Barcelone 8. júna 2021. Španielsko spustilo v pondelok letnú turistickú sezónu a privítalo úplne zaočkovaných návštevníkov z väčšiny krajín, ako aj európskych návštevníkov, ktorí môžu preukázať, že nie sú infikovaní koronavírusom. Krajina tiež znovu otvorila prístavy pre výletné lode. Informácie priniesla tlačová agentúra AP. FOTO TASR/AP 

People sunbathe on the beach in Barcelona, Spain, Tuesday, June 8, 2021. Spain is jumpstarting its summer touri
Neprehliadnite

Španielsko vyradilo Slovensko zo zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy

Hygienici predpokladajú, že mnoho z nich cestovalo rovnakým trajektom z Valencie na Malorku. Potom sa mladí stretávali počas rôznych akcií na ostrove. Stovky ľudí, ktorí s nimi po návrate na pevninu prišli do styku, museli ísť do karantény. Ministerka zdravotníctva Carolina Dariasová vyzvala mládež a mladých dospelých, ktorí ešte nie sú zaočkovaní, aby sa správali zodpovedne.

DPA uvádza, že počty nakazených v Španielsku klesajú. V sedemdňovom úhrne pripadá 40 až 50 nových ochorení na 100-tisíc obyvateľov. Od soboty ľudia vonku nemusia nosiť ochranu nosa a úst.