Počet obetí tohtotýždňových záplav v západnej Európe sa zvýšil na najmenej 183. Ďalšie úmrtia oznámila v nedeľu ráno polícia v Nemecku, kde prišlo o život podľa najnovšej bilancie celkovo 156 ľudí, informuje agentúra AFP.

V nemeckej spolkovej krajine Porýnie-Falcko, jednom z najhoršie postihnutých regiónov na západe krajiny, polícia eviduje 110 mŕtvych. V sobotu tam ešte hlásili 98 obetí.

„Sú obavy, že pribudnú aj ďalšie obete," uviedla polícia v oznámení, podľa ktorého len v Porýní-Falcku utrpelo pri záplavách zranenia 670 ľudí.

Zvyšné obete zaznamenali v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, pričom jeden človek zahynul pri povodniach v Bavorsku, ktoré zasiahli prívalové dažde v sobotu.

WA 45 Erftstadt - Na snímke rozsiahly zosuv pôdy, ktorý zmietol viacero domov a vozidiel v oblasti Erftstadt-Blessem na západe Nemecka v piatok 16. júla 2021. V Nemecku zahynulo najmenej 103 ľudí a približne 1300 osôb je nezvestných, uvádza stanica BBC. Medzi obeťami je aj 12 klientov zariadenia pre zdravotne postihnutých v meste Sinzig v spolkovej krajine Porýnie-Falcko. Do pátrania po nezvestných bolo v Nemecku nasadených 15.000 policajtov, vojakov a záchranárov. Ľudí zo striech budov odvážajú
Neprehliadnite

Počet obetí záplav v Nemecku stále stúpa, polícia hlási najmenej 130 úmrtí

V susednom Rakúsku boli hasiči v pohotovosti v spolkových krajinách Tirolsko a Salzbursko, kde voda zaplavila historické centrum mesta Hallein.

„Silné dažde a víchrice spôsobujú vážne škody na viacerých miestach Rakúska," uviedol kancelár Sebastian Kurz na Twitteri.

Hladiny riek v sobotu stúpali tiež v nemeckom Sasku pri hranici s Českou republikou, kde sa tiež objavili správy o škodách.

Silné dažde a záplavy zasiahli v uplynulých dňoch okrem Nemecka aj Belgicko, kde v sobotu stúpol počet obetí na 27, no tiež Holandsko, Francúzsko, Švajčiarsko či Luxembursko.