Povedal Plenkovič, pričom dodal, že s ním preruší všetky kontakty, píše Euractiv.

„Nemáme v úmysle sa s ním stretnúť v rámci Rady pre národnú bezpečnosť. Určite sa s ním nestretneme tvárou v tvár. Nebudeme strácať čas a neprídeme do fyzického kontaktu s niekým, kto sa dokáže takým vulgárnym a urážlivým spôsobom chovať k politickej strane a vláde a mnohým z nás jednotlivo,“ povedal na pôde parlamentu novinárom Plenkovič.

Svojimi výrokmi prekročil hranicu

Dodal, že keď sa Milanovič vyjadril, že HDZ má väzby na bývalú juhoslovanskú tajnú službu (UDBA), tak prerušil všetky možné spôsoby komunikácie. Premiér takisto obvinil Milanoviča z toho, že je manipulátor, vandal a osoba s proruskými názormi.

„Neviem, či je ich agent alebo nie, no škoda, ktorú za posledné dva mesiace v oblasti zahraničných vecí Chorvátska napáchal, je obrovská,“ dodal a vyvrátil Milanovičove tvrdenia o tom, že nazval generálov retardmi. „Môžete si pozrieť a urobiť analýzu všetkých vyhlásení, ktoré som včera a dnes urobil. Nenachádza sa v nich žiadna takáto konotácia,“ dodal.

Uzavrel, že pokiaľ bude súčasná vláda pri moci, tak ani jeden minister s ním nevycestuje, ani nebude organizovať spoločné stretnutia a konferencie. „Budeme ho bojkotovať,“ povedal Plenkovič, pričom dodal, že Milanovič prekročil svojimi výrokmi o tom, že celá strana HDZ a vláda sú zločinci, hranicu.

Ďalšie dôležité správy

slovenskí vojaci základňa Butmir sídlo veliteľstvo  EUFOR ALTHEA
Neprehliadnite

Chorvátsky prezident Milanovič si nemyslí, že situácia v Bosne vyústi do ozbrojeného konfliktu