Úspech Stripu na trhu bude závisieť od toho, ako rýchlo a úspešne presvedčí obchodníkov, aby začali používať jeho systém na prijímanie a odosielanie platieb.

Ako lákadlo môže slúžiť, že je to globálna platforma, ktorá nepozná hranice štátu. Tiež jednoduchosť jeho zavedenia do e-shopu je výhodou. Na druhej strane má vyššie poplatky z každej platby, ktoré môžu byť brzdou jej rýchleho rastu na malom slovenskom trhu.

Jednoduchosť ako lákadlo

„S nami vám stačí jedna zmluva a postaráme sa o všetko. Prirovnal by som to k tomu ako keď sa pripojíte do zásuvky s elektrikou. Vidíte len dve diery, nemusí vás zaujímať aké sú za ňou drôtiky,“ vysvetľuje v rozhovore pre TREND výhody platobnej platformy Felix Huber, riaditeľ Stripe pre strednú a východnú Európu, Blízky východ a Afriku. Podľa neho je výhoda ich softvéru aj v tom, že sa môže použiť pre viaceré biznis modely na webe.

Podľa odborníkov jednoduchosť integrácie Stripe a hotové riešenie by malo byť lákadlo najmä pre menšie e-shopy. „Majú veľmi variabilný spôsob implementácie, takže predpokladám, že developeri sa do nich zaľúbia,“ tvrdí Peter Géc, majiteľ firmy Infinity Consulting, ktorá sa venuje poradenstvu v platobných systémoch.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa