V roku 2021 musí pokračovať dostavba D1 s tunelom Višňové. Dokončený by mal byť obchvat Bratislavy D4/R7. Tieto a iné projekty patria medzi plány ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina), ktorý ich priblížil pre TASR.

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal počas tlačovej konferencie ministerstva dopravy a výstavby SR na tému Mýtny systém a spolupráca s audodopravcami, 25. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Minister Doležal potešil motoristov, diaľničné známky nezdražejú

Dokončiť by sa podľa jeho slov mal aj juhozápadný obchvat Prešova. Pokračuje tiež výstavba severného obchvatu Prešova v prvej etape. „Chceli by sme spustiť verejné obstarávanie na druhú etapu. To však bude závisieť od Harmonogramu investičných priorít, ktorý ešte nebol schválený a aktuálne prebiehajú rokovania s Ministerstvom financií (MF) SR," skonštatoval.

V prípade Višňového sa už otvárali obálky s ponukami. Minister dopravy preto verí, že už nedôjde k žiadnym zdržaniam či obštrukciám a na jar sa bude stavať tak, aby bol tunel aj celý úsek dokončený do konca roka 2023.