Minister životného prostredia Ján Budaj a minister financií Eduard Heger (obaja OĽaNO) sa dohodli, že v Pláne obnovy a odolnosti SR budú časti na podporu biodiverzity, vodozádržných opatrení v krajine a na pomoc adaptácie na zmenu klímy. Sériu rokovaní absolvovali minulý týždeň. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

Budaj a Heger rokovali o rozdelení zdrojov plánu obnovy a odolnosti. Ten žiadali doplniť aj mimovládne organizácie. Šéf envirorezortu informoval ministra Hegera aj o tom, že MŽP má pripravený program renovácie rodinných domov. „Rokovania budú ešte pokračovať," deklaroval odbor komunikácie.

Na snímke ministerka kultúry SR Natália Milanová odchádza po mimoriadnom 56. zasadnutí vlády SR 4. decemra 2020 v Bratislave. FOTO  TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Kultúra z plánu obnovy nedostane nič. Podporu má hľadať v iných rezortoch

Mimovládne organizácie chcú v pláne obnovy opatrenia súvisiace s adaptáciou krajiny na zmenu klímy, podporou biodiverzity, udržateľnou energetikou a so zlepšením podmienok pre cyklodopravu. MŽP ocenilo ich záujem.

Ministerstvo financií vnímalo znepokojenie a výzvu na doplnenie priority „Zelené Slovensko" o opatrenia súvisiace so životným prostredím. Plán obnovy bude striktne dodržiavať kritériá stanovené Európskou komisiou, a teda nasmeruje 37 percent celkovej alokácie do zelenej transformácie, skonštatoval rezort.