Mesto Piešťany žiada o doriešenie otázky otvorenia predškolských a školských zariadení pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre. Piešťany majú pre zlú epidemiologickú situáciu Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave zakázané otvorenie škôl od 8. februára, avšak zabudlo sa na predškolské a školské zariadenia, ktoré poskytujú takúto službu.

Informovala o tom hovorkyňa radnice Drahomíra Moretová po zasadnutí krízového štábu mesta v sobotu (6.2.) vo večerných hodinách.

Na snímke budova Fakulty architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave na Námestí Slobody, v ktorej je odberné miesto pre antigénové testovanie 30. januára 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Vysoké školy budú spolupracovať s inými stupňami škôl ohľadom nápadov

Ministerstvo školstva v novej vyhláške zrejme pozabudlo, že predškolské a školské zariadenia pre kritickú infraštruktúru navštevujú deti zdravotníkov, hasičov, policajtov, predavačov potravín a profesií, ktorí nebudú môcť nastúpiť do práce, ak nebude o ich deti postarané. V našom meste ide o približne 100 detí," uviedla hovorkyňa.

Rovnako je na tom napríklad aj mesto Trnava; hovorkyňa radnice Veronika Majtánová v sobotu informovala o zatvorení týchto doteraz otvorených predškolských a školských zariadení.