Povolenie na prevádzku by mohlo byť podľa informácií TREND.sk vydané ešte počas lehoty na odvolanie, určitý čas na zaučenie budú potrebovať noví zamestnanci. Ak sa nikto voči kolaudačnému rozhodnutiu nedovolá, pre verejnosť by mohla byť plaváreň otvorená od konca augusta alebo začiatku septembra.

Otvoria tak s jedenapolročným oneskorením, výstavba plavárne sa predražila o 370-tisíc eur. Petržalka chce náklady nad pôvodný rozpočet vymáhať od tretích strán.

Ročne bude stáť 600-tisíc

Ročné náklady na prevádzku plavárne odhaduje mestská časť na približne 600-tisíc eur, stratu chce čiastočne kompenzovať výberom vstupného a nájmom pre komerčné subjekty.

Denná kapacita plavárne bude okolo 600 návštevníkov, využiť budú môcť 25-metrový päťdráhový plavecký bazén, zážitkový aj detský bazén, tobogan, whirlpool pre relax v horúcej vode, saunový svet a soláriá. Je to prvá krytá plaváreň v Petržalke a zároveň je najmodernejšou v Bratislave.

Petržalka sa podľa hovorkyne M. Platznerovej pri výstavbe plavárne stretla s viacerými nečakanými problémami, ako napríklad chýbajúcou dokumentáciou k starším rozvodom, čo spôsobilo zdržanie v harmonograme stavebných prác. Na pozemku sa taktiež našla neevidovaná kanalizácia, s ktorou sa musel stavebník vysporiadať. Stratu času už podľa nej nebolo možné celkom dobehnúť.

Odsun ukončenia kolaudačného procesu spôsobilo aj množstvo pripomienok od dotknutých subjektov. „Náklady nad pôvodný rozpočet si samospráva uplatní u tretích strán. Ani nečakané problémy tak nebudú pre Petržalku znamenať financie navyše,“ napísala hovorkyňa.

Vstupné nebude najlacnejšie

Keďže ide o jednu z najmodernejších plavární v Bratislave vybavením podobnú tým, ktoré poznáme z okolitých rakúskych miest, vstupné nebude najnižšie. Ide však o službu, od ktorej sa neočakávajú výrazné zisky. Podľa Lýdie Ovečkovej, členky Dozornej rady Športových zariadení Petržalky, pod ktoré plaváreň patrí, nie je celkom bežné, keď plaváreň podobného typu prevádzkuje výhradne samospráva.

Podľa marcového vyjadrenia petržalskej hovorkyne Michaely Platznerovej mestská časť plaváreň berie ako jednu z ďalších služieb verejnosti, ktorá len málokedy môže byť zisková. Podobne ako keď samosprávy uhrádzajú náklady na mestskú hromadnú dopravu či prevádzku kultúrnych stredísk alebo športových stánkov.

TRENDU.sk sa ešte v marci podarilo zistiť, že jednorazové 90-minútové vstupné v menej vyťažených časoch dopoludnia by podľa prvého návrhu cenníka malo stáť štyri eurá, počas dňa päť eur, 150-minútové vstupné v menej vyťažených časoch by malo byť sedem eur a počas dňa osem eur. Podľa aktuálnych zatiaľ neoficiálnych informácií by mal byť cenník v tejto podobe aj schválený.