Bratislavská Petržalka pri regulácii parkovania ešte viac zvýhodní domácich. Nerezidenti budú počas dňa potrebovať predplatenky. Upozorňuje na to mestská časť, ktorá prichádza s ďalšou úpravou jej pilotného programu parkovacej politiky a parkovacieho systému.

Petržalská samospráva od štvrtka (24. 6.) spoplatní pre nerezidentov aj parkovanie v čase od 8.00 do 18.00 h, ktoré doteraz mohli využívať zadarmo. Po novom si parkovanie na všetkých modro vyznačených miestach budú musieť predplatiť dennou, týždennou, mesačnou alebo ročnou ekartou. „Ak zvýhodnenú možnosť takzvaných predplateniek motorizovaní nerezidenti v Petržalke nevyužijú, samospráva im bude aj počas dňa účtovať jedno euro za každú začatú hodinu parkovania. Krátkodobé registrované návštevy rezidentov budú môcť v Petržalke parkovať stále aj bezplatne, a to podľa platných podmienok takzvaných návštevníckych parkovacích hodín," informovala TASR hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

SR Staré Mesto nesúhlas parkovacia politika BAX

dopravné značenie, parkovací automat a parkovanie na Kúpeľnej ulici v MČ Bratislava-Staré mesto

Na snímke dopravné značenie, parkovací automat a parkovanie na Kúpeľnej ulici v MČ Bratislava-Staré mesto 16. mája 2019. FOTO TASR – Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Bratislavské Staré Mesto vstúpi do parkovacej politiky s jednou zónou

Petržalský parkovací systém spustený v novembri 2019 je od začiatku nastavený tak, že obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke majú pre drvivú väčšinu ich vozidiel parkovanie zdarma vo všetkých regulovaných zónach, a to 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Vďaka návštevníckym hodinám môžu vo vymedzenom čase podľa definovaných podmienok bezplatne parkovať aj občasné návštevy, ktoré idú za obyvateľmi s trvalým pobytom v Petržalke.

Nerezidenti, ktorí sa do počtom obyvateľov najväčšej bratislavskej mestskej časti vracajú opakovane a často, majú parkovanie v nočných hodinách spoplatnené jedným eurom za každú začatú hodinu. Cez deň však aj oni doteraz parkovali zdarma. Stačilo, ak mali v mobile nainštalovanú spomínanú mobilnú aplikáciu a zaregistrovali si v nej svoje vozidlo.