Rusko by pristúpilo k použitiu jadrových zbraní jedine v prípade ,,ohrozenia existencie" vlastnej krajiny, a nie ako dôsledok súčasného konfliktu na Ukrajine. Povedal to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v pondelkovom rozhovore pre americký televízny reťazec Public Broadcasting Service (PBS).

,,Avšak, akýkoľvek výsledok operácie (na Ukrajine) nie je, samozrejme, dôvodom na použitie jadrovej zbrane," povedal Peskov, ktorého slová citovala agentúra Reuters.

,,Máme bezpečnostnú koncepciu, ktorá veľmi jasne hovorí, že jadrové zbrane môžeme použiť - a aj ich použijeme - v prípade hrozby voči nášmu štátu, a to na elimináciu ohrozenia existencie našej krajiny," uviedol.

Ruský prezident Vladimir Putin vo februári, len niekoľko dní po napadnutí Ukrajiny, oznámil, že uviedol do stavu vysokej pohotovosti strategické jadrové zbrane. Tento jeho krok vyvolal celosvetové obavy.

Ďalšie dôležité správy

JB 20 Moskva - Na archívnej snímke zo 14. apríla 2020 hovorca Kremľa Dmitrij Peskov počas videokonferencie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v utorok 12. mája potvrdil, že sa nakazil novým typom koronavírusu. Ako však poznamenal, ruského prezidenta Vladimira Putina videl osobne naposledy pred vyše mesiacom.  Počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 prekročil v Rusku 230.000, čím sa táto krajina zaradila v počte infikovaných na druhé miesto za Sp
Neprehliadnite

Peskov: Formát G20 je síce dôležitý, no nič hrozné sa nestane, ak z neho bude Rusko vylúčené