Novým generálnym riaditeľom medzinárodného holdingu Penta Hospitals International (PHI) sa od 1. októbra stáva Peter Lednický. Jeho poslaním je pokračovať v dynamickom raste a realizácii dlhodobej stratégie skupiny, ktorej hlavnými piliermi sú bezvýhradná orientácia na potreby a spokojnosť pacienta, získanie pozície preferovaného zamestnávateľa a ďalšie smerovanie k integrácii a prevádzkovej excelentnosti celej siete nemocníc a polikliník.

Peter Lednický na pozícii CEO PHI vystrieda Martina Hreža, ktorý ukončil svoje pôsobenie na konci augusta. Prichádza z pozície generálneho riaditeľa spoločnosti Unilabs Slovensko.

Pred 25 rokmi stál pri zrode spoločnosti Alpha medical. Pod jeho vedením sa postupne stala najväčšou laboratórnou sieťou v strednej a východnej Európe. V roku 2017 sa stala súčasťou medzinárodnej siete Unilabs so sídlom vo Švajčiarsku.

Táto inovatívna spoločnosť zaoberajúca sa laboratórnou diagnostikou v minulosti vyrástla práve v skupine Penta. Peter Lednický sa tak po rokoch vracia do skupiny zdravotníckych projektov, v ktorých kedysi začínal.

O Penta Hospitals International

Penta Hospitals International je najväčšou medzinárodnou sieťou nemocníc a polikliník v strednej a východnej Európe. Jej súčasťou je 34 nemocníc a 31 polikliník a 26 zariadení pre dlhodobo chorých v Českej republike, Poľsku a na Slovensku. Pod značkou tejto siete sa dokončuje nová koncová nemocnica novej generácie na bratislavských Boroch. Najväčšia súkromná investícia v sektore slovenského zdravotníctva dosahuje hodnotu 240-milónov eur. PHI má viac ako 13-tisíc zamestnancov.

Ďalšie dôležité správy

Vľavo sudca Peter Straka pri menovaní do funkcie ústavného sudcu.
Neprehliadnite

Ústavný sudca: Boj s „temnými silami“ nebude mať víťaza