Americký viceprezident Mike Pence v stredu oficiálne prijal nomináciu Republikánskej strany na post kandidáta na viceprezidenta v nadchádzajúcich novembrových voľbách.  V prejave, ktorý predniesol k delegátom nominačného zjazdu Republikánskej strany, zároveň odsúdil aktuálne prejavy násilia na uliciach amerických miest. Nehovoril však o Afroamreričanoch, ktorých pri zásahoch usmrtili či zranili príslušníci polície.

Prezident Trump a ja budeme vždy podporovať právo Američanov na pokojný protest, nepokoje a rabovanie však pokojnými protestmi nie sú," povedal Pence podľa agentúry DPA.

Prvá dáma USA sprevádza svojho manžela na predvolebných mítingoch.
Neprehliadnite

Pompeo, Eric Trump a prvá dáma Melania vyjadrili podporu Donaldovi Trumpovi

„Násilie musí prestať, či už v Minneapolise, Portlande alebo Kenoshi... Na uliciach v tejto krajine bude platiť právo a poriadok pre každého Američana každej rasy, vyznania a farby (pleti)," dodal, pričom trval na tom, že jeho administratíva podporí ako orgány činné v trestnom konaní, tak aj komunity Afroameričanov. „Joe Biden by len zdvojnásobil politiku, ktorá vedie k násiliu v amerických mestách... Neboli by ste v bezpečí v Amerike Joea Bidena," uviedol Pence na margo nominanta za prezidenta Demokratickej strany.

Pence tvrdí, že Biden sa vyslovil proti financovaniu polície. V skutočnosti však demokratický kandidát za prezidenta USA povedal len, že finančné prostriedky presmeruje od projektov, ktoré podľa jeho slov prispievajú k militarizácii polície, uvádza DPA.