Strana Smer-SD avizovala, že na post navrhne svojho podpredsedu Juraja Blanára. Pellegrini skonštatoval, že na jeho funkciu je naviazaný aj pracovný pomer viacerých zamestnancov parlamentu. Aj preto sa podľa vlastných slov rozhodol pre svoj odchod ku koncu mesiaca. ,,Ja si myslím, že ešte dva týždne nominant Smeru-SD bez tejto funkcie prežije," povedal.

Podľa jeho slov ešte neuzavreli diskusiu, či sa bude o tento post uchádzať v prípadnej voľbe v pléne. Poukázal na to, že vzniknutá strana Hlas - sociálna demokracia má podporu verejnosti a tiež na to, že jeho 11 poslanci získali vo voľbách do parlamentu väčšinu hlasov pre stranu Smer-SD. Dodal, že na schôdzi tiež oficiálne požiadajú o vytvorenie poslaneckého klubu. ,,Nerobíme si nádeje, že tento počin bude úspešný, pretože vládna koalícia a naši bývalí opoziční kolegovia sa mediálne vyjadrili jasne," skonštatoval. Deklaroval, že aj v prípade, ak im vznik klubu neodsúhlasia, plánujú pracovať s plným nasadením. Poukázal aj na nevýhody toho, že poslanci nemajú klub. Napríklad stratu predsedníckych pozícií v kontrolných výboroch alebo to, že nemôžu navrhovať spolu s ďalšími doplnenie programu schôdze a podobne.

Líder strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini zakladal počas leta svoju novú stranu a aj tomu prispôsobil svoj program. Napriek tomu vybehol na jednu z krás Slovenska: „Navštívili Oravu a Liptov, kde srdeční ľudia vytvorili skvelú atmosféru. Podpisy pre HLAS sme zbierali aj na najvyššom bode Pelletónu - na Chopku.“
Neprehliadnite

Pellegrini má zaregistrovaný Hlas, ministerstvo vnútra odobrilo jeho stranu

Pellegrini tiež ocenil prístup predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý sa podľa jeho slov snaží aj pri rokovaní vedenia parlamentu prizvať tiež predsedu opozičnej strany, ktorá nemá podpredsedu parlamentu. Šéf parlamentu mu podľa jeho slov prisľúbil aj vyriešenie priestorov, kde by mohli poslanci fungovať, a že ho bude pozývať aj na poslanecké grémium.