Premiér Igor Matovič (OĽANO) by mal prestať s vyjadreniami, ktoré sú hlboko pod úroveň predsedu vlády SR. V reakcii na jeho tvrdenie o zneužití Lukáša Kyselicu na rozklad OĽANO to uviedol expremiér Peter Pellegrini pôsobiaci vo vznikajúcej strane Hlas. Dodal, že odchod Lukáša Kyselicu z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva vnútra (MV) SR je dobrou správou pre Slovensko a premiérovo vyjadrenie nesie prvky stihomamu. Stanovisko TASR poskytla hovorkyňa vznikajúcej strany Patrícia Medveď Macíková.

„Už sme si zvykli na to, že Igor Matovič používa lož ako pracovnú metódu, no jeho vyjadrenie o pokuse rozložiť hnutie OĽANO prostredníctvom pána Kyselicu už nesie prvky stihomamu. Pán Kyselica teda kandidoval za OĽANO a zároveň mal úlohu rozkladať toto hnutie ako tajný agent? A svojim kolegom to podľa medializovaných informácií oznámil až po voľbách a voličom vôbec? Pán Matovič by mal prestať pozerať lacné filmové trháky a mal by prestať aj s vyjadreniami, ktoré sú hlboko pod úroveň predsedu vlády," uviedol.

Na snímke bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Kyselica počas predstavenia kandidačnej listiny OĽaNO do budúcoročných parlamentných volieb v Bratislave 3. decembra 2019. Kyselica kandiduje z 3. miesta. Kandidátku OĽaNO povedie pedagogička Mária Šofranko. Z čísla dva bude kandidovať odborník hnutia na obranu Jaroslav Naď, nasleduje bývalý policajný vyšetrovateľ Lukáš Kyselica. Líder hnutia Igor Matovič, ktorý bude kandidovať z posledného 150. miesta. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Kyselica na ministerstve vnútra končí, podľa premiéra je hrdinom

Odchod štátneho tajomníka označil Peter Pellegrini za dobrú správu pre Slovensko. Agenti tajnej služby majú podľa neho plniť svoje tajné poslanie a politici majú otvorene slúžiť ľuďom. Zdôraznil, že oboje sa nedá.

Lukáš Kyselica odchádza z postu štátneho tajomníka MV SR po zverejnení informácií o jeho pôsobení vo Vojenskom spravodajstve (VS) v čase kandidatúry do parlamentu za OĽANO. Upozornil na to Denník N s tým, že o tom nemali vedieť ani členovia hnutia. V tajnej službe Ministerstva obrany SR mal pôsobiť od októbra 2019 do 19. marca 2020. Informácie zverejnili v pondelok (27. 7.). Igor Matovič tvrdí, že ľudia blízki Pellegrinimu vo vedení VS ho chceli pred voľbami zneužiť na rozvrat hnutia OĽANO zvnútra.