Premiér Peter Pellegrini sa takto vyjadril v diskusnej relácii televízie Ta3 V politike s tým, že aj vďaka T. Gašparovi Slovensko patrí medzi najbezpečnejšie krajiny na svete.

Polícii pritom podľa prieskumov Európskej komisie neverí na Slovensku viac než polovica ľudí (52 %) - ide druhý najhorší výsledok v rámci Únie.

P. Pellegrini tiež kritizoval pokračujúci tlak verejnosti na Gašparove odstúpenie. Organizátori sa pritom podľa neho odmietli stretnúť s ministrom vnútra Tomášom Druckerom, namiesto toho mu poslali „video s ultimátom na jeho odvolanie“. Ostrej kritike tiež podrobil samosprávne kraje, ktoré podľa P. Pellegriniho „nerobia, čo majú, no od štátu pýtajú peniaze“.

Premiér tiež informoval, že od budúceho týždňa sa bude spolu s lídrami koaličných strán zúčastňovať na Koaličných radách.

P. Pellegrini v relácii opäť vysvetľoval svoje majetkové pomery. Povedal, že v súčasnosti vlastní byt v Banskej Bystrici, chatu na Králikoch zaťaženú hypotékou, záhradu a nový byť v luxusnej časti Bratislavy. Ten si kúpil z úspor a hypotéky v sume 160-tisíc eur, ktorú bude „splácať do konca života“.

Premiér v tejto súvislosti konštatoval, že Slovensko by malo zabezpečiť primerané bývanie pre všetkých troch ústavných činiteľov. Stať by sa tak malo po roku 2020. Povedal tiež, že výboru parlamentu pre nezlučiteľnosť funkcií čoskoro predloží všetky svoje daňové, bankové a mzdové dokumenty.

Vzťah s novinármi si chce podľa vlastných slov zachovať korektný, no od nich očakáva profesionalitu a prácu postavenú na argumentoch. „Snažím sa odpovedať na všetky otázky a budem tak robiť, kým mi budú slúžiť nervy a zdravie,“ vyhlásil.

P. Pellegrini opäť odmietol, že by bývalý premiér Robert Fico nejako zasahoval do jeho práce. Jeho rady a skúsenosti si však cení. „Radíme sa tam, kde je to treba. Mám však svoj názor a mienim si ho aj presadzovať,“ vyhlásil.

Čo sa týka zneužívania agrodotácií na východe Slovenska, ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná má premiérovu podporu a voľné ruky konať. „Je mi jedno, kto je do toho zapletený, ak sa preukáže trestný čin, budeme konať a vyvodíme zodpovednosť,“ vyhlásil. Uzavrel, že kauza podľa neho nemá politické pozadie, no išlo o zneužitie zle nastaveného systému.