Spoločnosť PayPal Holdings Inc. skúma možnosti spustenia vlastnej kryptomeny, tzv. stablecoinu. Spoločnosť to potvrdila agentúre Bloomberg po tom, čo boli v jej aplikácii pre iPhony objavené dôkazy o takomto kroku.

Mince PayPal

Našiel ich autor Steve Moser a o informáciu sa podelil s agentúrou Bloomberg. Skrytý kód a obrázky ukazujú prácu na niečom, čo sa volá „mince PayPal".

Kód naznačuje, že minca by mala byť krytá americkým dolárom. Hovorkyňa PayPalu uviedla, že obrázky a kód vo vnútri aplikácie pochádzajú z nedávneho interného hackathonu, teda akcie, pri ktorej sa spájajú technici, aby rýchlo preskúmali a vytvorili nové produkty, ktoré sa však možno nikdy nedočkajú zverejnenia alebo budú v konečnej verzii výrazne pozmenené.

Nové funkcie pre nákup

Spoločnosť PayPal sa v posledných mesiacoch výrazne angažovala na poli kryptomien. Spustila nové funkcie pre nákup a držanie digitálnych mincí a taktiež pre možnosť platiť za nákupy pomocou týchto peňazí.

PayPal nie je prvým technologickým gigantom, ktorý skúma možnosť spustenia vlastnej kryptomeny. Firma Meta Platforms, predtým Facebook, pomáha vyvíjať vlastný stablecoin nazvaný diem.

Stablecoin je formou kryptomeny, ktorá je vytvorená tak, aby minimalizovala nestabilitu ceny bežnú u klasických kryptomien, ako sú bitcoiny. Je preto viazaná na určité aktíva, ako sú peniaze, zlato alebo kovy. Je tak teoreticky vhodnejší na platby a prevody peňazí.

Elon Musk
Neprehliadnite

Elon Musk 2021: osobnosť roka, najbohatší človek, génius... Pre niektorých aj manipulátor