Poslanec Národnej rady (NR) SR Ondrej Ďurica z ĽSNS mal pozitívny test na nový koronavírus. Ako uviedol pre TASR, v karanténe bol už predtým vzhľadom na pozitívny výsledok šéfa strany Mariana Kotlebu. Po piatkovom otestovaní antigénovým testom mali pozitívny výsledok na ochorenie Covid-19 aj poslanci za ĽSNS Martin Beluský, Magdaléna Sulanová a Andrej Medvecký. Pozitívny je aj Milan Potocký z OĽaNO.

Poslanci parlamentu sa v piatok boli dať otestovať v Nemocnici sv. Michala v Bratislave. V piatok tiež prerušili októbrovú schôdzu NR SR do utorka 27. októbra.

Robert Fico brífing po poslaneckom grémiu
Neprehliadnite

Poslanci začali s testovaním. Prvých pozitívnych hlásia ĽSNS aj OĽANO

Všetci 13 poslanci Národnej rady SR z klubu SaS, ktorí sa v piatok nechali otestovať antigénovými testami, majú negatívny výsledok na ochorenie Covid-19. TASR to potvrdil hovorca SaS Ondrej Šprlák. Testovať sa v piatok bolo aj všetkých 17 poslancov za Sme rodina. Šéf poslaneckého klubu hnutia Peter Pčolinský predpokladá, že všetci majú negatívny výsledok. Testovať sa boli aj poslanci Za ľudí, podľa šéfky klubu Jany Žitňanskej zatiaľ neevidujú pozitívny výsledok.