J. Paška povedal, že mali informácie o tom, že M. Glváč je pripravený na upokojenie situácie odstúpiť z funkcie. „Vyjadril sa, že termín a spôsob si zvolí sám. Tlaky zo strany opozície odmietal. Nakoniec k tomu rozhodnutiu došlo aj pod tlakom Mosta-Híd,“ priblížil.

M. Glváč by podľa J. Pašku odišiel tak či onak a nemuselo to dospieť k tomu, že budú predstavitelia Mosta-Híd posielať odkazy cez médiá.

Poslanec parlamentu za Smer-SD Erik Tomáš povedal, že rozhodnutie M. Glváča odstúpiť z funkcie bolo výlučne jeho osobné. „On to rozhodnutie avizoval pred Dušičkami na sociálnej sieti, že má zbalené kufre a je pripravený odstúpiť,“ priblížil.

V Smere-SD podľa E. Tomáša očakávajú, že keď M. Glváč vyvodil politickú zodpovednosť a prejavil politickú kultúru, tak sa bude pozerať aj na iných politických aktérov „rovnakými okuliarmi“.

Poukázal pritom na opozičných lídrov Richarda Sulíka (SaS) a Igora Matoviča (OĽaNO), ktorí mali podľa E. Tomáša osobné stretnutia s Marianom Kočnerom, obžalovaným v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka.

Vlažnejšie slová

Podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Za ľudí a poslankyňa NR SR Veronika Remišová (nezaradená) povedala, že každý, kto nejakým spôsobom pochybil, by mal vyvodiť osobnú zodpovednosť. To, či má v tomto prípade odstúpiť aj I. Matovič či R. Sulík, si podľa nej musia vyriešiť vo vlastných stranách.

Poslanec NR SR a podpredseda hnutia Sme rodina Peter Pčolinský povedal, že predseda Sme rodina Boris Kollár bol pre Mariana Kočnera nepriateľom a nepísal si s ním. „Tam v žiadnom prípade nešlo o kamarátsky vzťah,“ podotkol.

Myslí si, že posledný rok sa politici i strany v drvivej väčšine zaoberajú sami sebou a ľudí to už nebaví. „Radšej by sa politici mali zaoberať tým, ako môžu ľuďom pomôcť. Dookola rozprávať o kauzách ľudí nebaví,“ vyhlásil.

Či majú vyvodiť zodpovednosť aj I. Matovič a R. Sulík, je podľa P. Pčolinského na ich osobnom rozhodnutí. E. Tomáš reagoval, že platí selektívna spravodlivosť v prípade Smeru-SD a v prípade opozičných strán.