Prieskum preferencií politických strán realizovala agentúra AKO pre Hospodárske noviny. Ak by sa parlamentné voľby konali v októbri, ich víťazom by sa stala strana Hlas-SD so ziskom 18,8 percenta hlasov. Druhé miesto by obsadilo hnutie OĽANO (15,3 percenta) pred SaS (13,4 percenta).

Na štvrtej pozícii by sa umiestnilo hnutie Sme rodina s 8,8 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostalo aj ĽSNS (8,5 percenta), Smer-SD (8,3 percenta) a Progresívne Slovensko (6,2 percenta).

Na snímke sprava podpredseda Národnej rady SR Peter Pellegrini a poslanec NR SR Richard Raši počas tlačovej konferencie strany Hlas - sociálna demokracia k odovzdaniu podpisov k registrácii strany na Ministerstve vnútra SR v Bratislave 14. augusta 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Nový prieskum: Voľby by na konci leta vyhralo hnutie OĽANO, druhý by bol Hlas-SD

Pod päť percent by získala vládna strana Za ľudí (4,2 percenta), KDH (3 percentá), Dobrá voľba (2,8 percenta), SMK-MKP (2,4 percenta), SNS (2,4 percenta), Most-Híd (1,9 percenta), Spolu (1,8 percenta) a strana Vlasť (1 percento). Menej ako jedno percento by získali Socialisti.sk, Maďarské fórum, MKO-MKS, Strana zelených a Demokratická strana.