Parkoviská na Železnej studničke, Kolibe a Kamzíku v Bratislave sú plné. Podobná situácia je na vstupe do lesoparku aj z Potočnej ulice. Dopravu v týchto miestach regulujú policajti. TASR o tom informoval hovorca Mestskej polície Bratislava Peter Pleva.

,,Ak sa rozhodnete dnes ísť do lesoparku, využívajte prostriedky mestskej hromadnej dopravy (MHD), prípadne choďte pešo," uviedol Pleva. Návštevníkov prírody mestská polícia prosí, aby rešpektovali ich pokyny.

V Košiciach sa v piatok 15. januára 2021 začalo druhé dobrovoľné bezplatné plošné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19. , k testovaniu sa pridáva aj mesto Medzev a viacero obcí v okrese Košice-okolie. V Košiciach je k dispozícii 63 odberných miest a jedna mobilná odberová jednotka na testovanie v útulkoch pre ľudí či osadách. Na snímke testovanie ľudí bez domova  na Bosákovej ulici v Košiciach v sobotu 16. januára 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

V sobotu zaznamenali 573 prípadov Covid-19, počet obetí sa zvýšil o 57

K výzve využiť linky MHD sa pripája aj Dopravný podnik Bratislava (DPB). ,,V nedeľu posilňujeme trolejbusovú linku a aj autobusovú linku 144 medzi Kolibou a Kamzíkom," informuje DPB na sociálnej sieti.

Mestský dopravca pripomína, že na linke 43 na Železnú studničku jazdí celý víkend kĺbový autobus.