Motocyklisti budú od budúceho roka v Paríži platiť za parkovanie. Metropola nad Seinou tým chce znížiť hluk a znečistenie a prispieť k naplneniu programu starostky Anne Hidalgové.

Od januára 2022 budú motocyklisti, ktorí na danom mieste nebývajú, platiť za hodinu parkovania v 11 centrálnych mestských obvodoch tri eurá a dve eurá v mestských častiach, ktoré tie centrálne obklopujú, teda v 12. až 20. obvode. Ide o polovicu nových parkovacích taríf pre autá.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) poskytne väčší priestor informáciám o dianí v slovenských mestách a obciach aj prostredníctvom novej televíznej relácie Samospráva tu a teraz. Témami diskusných relácií, ktoré budú vysielané s dvojtýždňovou periodicitou v televízii Tablet.TV, budú problémy samospráv, ale predovšetkým ich úspešné riešenia. Na snímke ústredný riaditeľ Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák. FOTO TASR
Neprehliadnite

Parkovanie ako každá iná verejná služba nie je grátis, tvrdí Kaliňák

Elektronické motorky môžu parkovať zadarmo. Rezidenti budú za ročné parkovné motocykla platiť 22,50 eur, opäť polovicu toho, čo majitelia aut.

,,Veľká časť Parížanov toto nové nariadenie už dlho očakáva," konštatoval zástupca primátora Paríža David Belliard. Vodiča podľa neho prinúti, aby si kupovali ekologickejšie a menej hlučné dopravné prostriedky.

Plán je súčasťou stratégie, ktorá si kladie za cieľ znížiť 140-tisíc parížskych parkovacích miest na polovicu a získaný priestor použiť na cyklotrasy, parky a záhradky reštaurácií. Očakáva sa tiež zníženie dopravy a obmedzenie znečistenia.