Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na iný termín. Nebude to ani v avizovanom októbri či novembri, ale až v januári 2022. TASR o tom informovalo hlavné mesto s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december.

„Samotnú reguláciu a kontrolu parkovania sme sa rozhodli posunúť na január 2022. Od spustenia registrácií tak obyvatelia budú mať dostatok času, kým začnú platiť samotné pravidlá a spustia sa kontroly," uviedla hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

SR Staré Mesto nesúhlas parkovacia politika BAX

dopravné značenie, parkovací automat a parkovanie na Kúpeľnej ulici v MČ Bratislava-Staré mesto

Na snímke dopravné značenie, parkovací automat a parkovanie na Kúpeľnej ulici v MČ Bratislava-Staré mesto 16. mája 2019. FOTO TASR – Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Bratislavské Staré Mesto vstúpi do parkovacej politiky s jednou zónou

Komplexné riešenie systému PAAS, ktorý umožní online registráciu bez náročných dokladovaní rôznych dokumentov na úradoch, si podľa mesta vyžaduje integráciu niekoľkých štátnych registrov. „To je však jedno z úskalí, na ktoré dodávateľ narazil a prečo je potrebné plánované spustenie registrácií odložiť," vysvetľuje samospráva. Integrácia na štátne registre, ako tvrdí, dodávateľovi IT systému trvá dlhšie, ako pôvodne predpokladal, a tak spustenie registrácii od 1. októbra nestíha.

Informačný systém na nákup rezidenčných kariet má totiž po zadaní základných údajov obyvateľa ďalšie informácie získať automaticky zo štátnych databáz. Napríklad po zadaní rodného čísla systém automaticky overí osobné údaje a trvalý pobyt v registri fyzických osôb.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) poskytne väčší priestor informáciám o dianí v slovenských mestách a obciach aj prostredníctvom novej televíznej relácie Samospráva tu a teraz. Témami diskusných relácií, ktoré budú vysielané s dvojtýždňovou periodicitou v televízii Tablet.TV, budú problémy samospráv, ale predovšetkým ich úspešné riešenia. Na snímke ústredný riaditeľ Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák. FOTO TASR
Neprehliadnite

Parkovanie ako každá iná verejná služba nie je grátis, tvrdí Kaliňák

„Toto zdržanie nás mrzí, náš dodávateľ systému PosAm síce nedodržal zmluvné termíny, reguláciu parkovania však zavádza mesto a plne si uvedomuje zodpovednosť za posun spustenia," skonštatovala Rajčanová. Samotné značenie v uliciach prvých zón (Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4) bude podľa samosprávy hotové do pôvodne avizovaného termínu spustenia regulácie.

Zároveň deklaruje, že zóny, kde už funguje systém regulácie spravovaný mestskou časťou (Tehelné pole a Dvory 4), nezostanú do spustenia PAAS-u bez ochrany rezidentov.