„Počet obetí sa ešte môže zvýšiť, keďže na siedmom a ôsmom podlaží oheň stále horí,“ povedal pre AFP hovorca hasičského zboru Clement Cognon na mieste zásahu v 16. parížskom obvode.

Požiar vypukol okolo 01.00 h v osempodlažnom bloku. Jeho príčina nebola bezprostredne známa. V súvislosti s požiarom je hlásených aj 27 ľahko zranených osôb vrátane troch hasičov. Niektorí ľudia utiekli pred dymom a plameňmi na strechy susedných domov, odkiaľ ich hasiči zachraňovali pomocou rebríkov.

V Paríži horela budova v módnej štvrti, neprežilo viacero ľudí

Zdroj: TASR / AP

Okolo 05.00 h bola evakuácia ukončená, hasenie ohňa však stále pokračovalo. Zasahujúce zložky preventívne evakuovali aj dve priľahlé budovy. V ranných hodinách bolo na mieste požiaru približne 200 hasičov, ktorí okrem samotného hasenia ošetrovali zranených. Viacero ulíc v okolí medzitým uzavrela polícia.

Horiaca budova sa nachádza na Erlangerovej ulici pri Boulonskom lesíku, v jednej „módnych“ štvrtí Paríža vyhľadávaných turistami. V tom istom parížskom obvode sa nachádzajú známe štadióny, ako aj mnohé obchody a reštaurácie vyššej kvality.

V Paríži horela budova v módnej štvrti, neprežilo viacero ľudí

Zdroj: TASR / AP