Francúzska polícia zastrelila v piatok muža, ktorý krátko predtým neďaleko Paríža zabil stredoškolského učiteľa. Podrezal mu hrdlo priamo na ulici, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na políciu. Podľa agentúry AFP sa stal obeťou útočníka učiteľ dejepisu, ktorý nedávno vo svojej triede ukazoval karikatúry proroka Mohameda.

Policajný zdroj uviedol, že svedkovia počuli útočníka kričať „Alláhu akbar!“ (Boh je najväčší!). Hovorca polície poznamenal, že túto informáciu preverujú.

Agentúry AFP a DPA s odvolaním sa na predstaviteľov protiteroristických úradov informovali, že pri útoku bol muž sťatý.

Útok sa odohral okolo 17.00 h neďaleko školy v meste Conflans-Saint-Honorine v severozápadnej časti metropolitnej oblasti Paríža.

EBE 4 Brusel - Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron informuje médiá po summite EÚ v bruseli 2. októbra 2020. Macron v piatok žiadal, aby Turecko vysvetlilo údajný príchod džihádistických bojovníkov do Azerbajdžanu.
Neprehliadnite

Macron má plán, ktorý má posilniť sekulárny štát a boj proti radikálnemu islamu

Útočník utrpel ťažké zranenia po tom, čo ho v susednom meste postrelili policajti, uviedli zdroje blízke vyšetrovaniu. Podľa informácií televízie BFMTV útočník zomrel.

Prokuratúra uviedla, že prípad vyšetruje ako „vraždu spojenú s teroristickou organizáciou“.

Podľa zdrojov AFP policajti dorazili na miesto po prijatí hovoru o podozrivej osobe, ktorá sa prechádzala v blízkosti školy.

Paríž
Neprehliadnite

Vyšetrovanie útoku v Paríži, ktorý si vyžiadal dvoch zranených, prevzal protiteroristický úrad

Tam našli mŕtveho muža a o 200 metrov ďalej uvideli podozrivého muža vyzbrojeného predmetom podobným nožu. Muž policajtov ohrozoval, začali preto strieľať a ťažko ho zranili.

Polícia miesto ohraničila páskou a dorazili tam aj pyrotechnici, keďže panovalo podozrenie na prítomnosť vesty s výbušninami, uviedol zdroj.