Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) verí, že sa v dohľadnom čase sa podarí presadiť zvýšenie diváckej kapacity na športových podujatiach. Naznačil to pred stredajším rokovaním vlády.

„Reálne o tom uvažujeme, diskutujeme s ministrom, tieto oparenia sa chystajú,“ povedal v súvislosti s otázkou, čo hovorí na to, že pri návšteve pápeža sa s podmienkou plnej zaočkovanosti zrušili kapacitné obmedzenia, zatiaľ čo na športových štadiónoch platia stále veľké kapacitné reštrikcie.

Lengvarský
Neprehliadnite

Na stretnutí s pápežom sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní, informoval Lengvarský

Upozornil, že súvislosti s uvoľňovaním je potrebné v piatok prijať legislatívu o používaní COVID preukazov, oznámenie o uvoľnení opatrení pri septembrovej návšteve Svätého Otca vysvetlil tým, že bol potrebný umožniť čas, aby sa ľudia stihli zaočkovať dvakrát do daného termínu.

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) si v súvislosti s diváckou kapacitou na kultúrnych podujatiach „momentálne nedovolí tvrdiť, že bude možné presadiť, aby boli počty nejako menené“.

Pred rokovaním vlády to zdôvodnila nepredvídateľnosťou vývoja pandemickej situácie, ktoré spôsobuje v súčasnosti neustále mutujúci nový koronavírus.

„Ostaneme pritom, čo je možné doteraz, čo je zadefinované v kultúrnom semafore,“ povedal s tým, že pravidlá uvoľňovania opatrení pre kultúrne podujatia jednoznačne definujú možné uvoľnenie či potrebné sprísnenie pravidiel podľa situácie.

Milanová je presvedčená, že zelenú uvoľňovaniu opatrení dá zvyšovanie zaočkovanosti populácie.

KK25 Paríž - Žena dostáva vakcínu proti ochoreniu Covid-19 od konkorzia Pfizer/BionTech vo vakcinačnom centre 13. júla 2021 v Paríži. Rekordný počet Francúzov si dohodol termín na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 po tom, čo prezident Emmanuel Macron ohlásil sprísnenie opatrení pre nezaočkovaných vrátane povinného testovania pred vstupom do reštaurácií. FOTO TASR/AP
A woman receives a Pfizer COVID-19 vaccine by a member of the Civil Protection service at a shopping mall in Paris, Tuesday, July
Neprehliadnite

Nové odolnejšie mutácie koronavírusu zvyšujú nervozitu na finančných trhoch