Americký prezident Joe Biden v rozhovore pre americkú televíziu CBS, ktorý bol odvysielaný v nedeľu, uviedol, že pandémia ochorenia covid-19 v Spojených štátoch sa skončila. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Odstránené obmedzenia

Keďže v krajine boli do značnej miery odstránené obmedzenia týkajúce sa ochorenia covid-19 a cestovanie dosahuje predpandemickú úroveň, prezidentove komentáre odzrkadľujú súčasný stav veľkej časti americkej spoločnosti.

,,Pandémia sa skončila. Stále máme problém s ochorením covid-19. Stále na tom veľa pracujeme..., ale pandémia sa skončila," povedal Biden v rozhovore pre spravodajskú reláciu CBS ,,60 minút", ktorý nahrali minulý týždeň na autosalóne v Detroite.

Testovacie a očkovacie programy

,,Všimnite si, že nikto nemá rúško," povedal Biden a ukázal na ľudí okolo. ,,Zdá sa, že všetci sú v celkom dobrej kondícii. A tak si myslím, že sa to mení," dodal.

Prezidentovo vyhlásenie však zaznelo len niekoľko týždňov po tom, čo jeho administratíva požiadala Kongres o miliardy dolárov na financovanie svojich testovacích a očkovacích programov počas potenciálnej jesennej vlny ochorenia.

Ďalšie dôležité správy

WA 1 Washington - Americký prezident Joe Biden gestikuluje počas televízneho prejavu k národu na balkóne Modrej izby Bieleho domu vo Washingtone v pondelok 1. augusta 2022. Biden potvrdil v noci na utorok zabitie vodcu teroristickej siete al-Káida Ajmana Zawahrího v Afganistane. Zároveň potvrdil aj informácie, na základe ktorých prišiel Zawahrí o život pri vzdušnom útoku dronom v afganskej metropole Kábul. Zawahrí, niekdajší egyptský chirurg, bol za šéfa al-Káidy vymenovaný po bin Ládinovej smrt
Neprehliadnite

Biden varoval Putina pred použitím jadrových zbraní na Ukrajine