Na Záhorí rastie nový dôležitý projekt. Spoločnosť Panattoni, ktorá je industriálny developer a líder európskeho trhu v tomto segmente, dokončuje medzi Bratislavou a Malackami najnovšie haly z projektu Panattoni Park Bratislava North.

Už onedlho odovzdá v lokalite Plaveckého Štvrtka aj priestory prvému nájomcovi. Nájomcom, ktorý obsadí prvú halu z industriálnej zóny, bude etablovaný výrobca IKEA Components.

„Nový areál zabezpečí zvýšenie zásobovacích kapacít a pomôže k efektívnejšiemu fungovaniu obchodných a priemyselných firiem v širšom okolí Bratislavy.

Okrem toho podporí príchod firiem do tohto regiónu, ktorý pre nedostatok logistických kapacít stagnoval,“ hovorí Erik Ivaničko, riaditeľ Panattoni pre Slovensko. Avizuje, že trh sa opätovne po pandémii rozbieha a nový logistický areál poskytne nielen dostatočné skladové priestory.

Priestor na rast

Spoločnosť Panattoni, ktorá sa zameriava na development skladových, logistických či priemyselných areálov, rozširuje projektom neďaleko Malaciek svoje aktivity na Slovensku. Projekt Panattoni Park Bratislava North bude rozlohou patriť medzi významné investičné projekty v regióne a predovšetkým v katastrálnom území Plaveckého Štvrtka.

Zároveň má potenciál poskytnúť dostatočné zázemie nielen novým výrobným firmám. „Spolupracujeme s mnohými veľkými e-commercovými značkami, ktoré sú v regióne, ale cielime aj na lokálne firmy, ktorým dávame priestor rásť. Súvisí to aj s tým, že máme silné zázemie nadnárodnej skupiny a v portfóliu aj areály v Česku či Poľsku, čo na týchto trhoch dáva mnohým firmám práve priestor na rast,“ naznačuje E. Ivaničko.

Ako dodal Radoslav Benkovič, starosta obce Plavecký Štvrtok, keď sa projekt neďaleko obce stane dlhodobo udržateľný a zároveň vytvorí nové pracovné miesta, bude prínosom nielen pre spoločnosť, ale aj pre sociálnu stabilitu mnohých rodín. Preto sa automaticky stáva veľmi vítaným projektom.“

Ilustračné foto
Zdroj: Panattoni

Toto zázemie by mohol poskytnúť už prvý veľký nájomca v projekte Panattoni Park Bratislava North. Spoločnosť IKEA Components avizuje, že priestory využije na skladovanie. V rámci aktivít na slovenskom trhu sa sústreďuje na nákup, skladovanie, balenie či distribúciu nábytkových komponentov a vybavenia do obchodných domov IKEA. V rámci prvej fázy výstavby už v septembri obsadí väčšiu halu s veľkosťou 12-tisíc štvorcových metrov.

Ekologické ciele naplnia

Celkové investície do logistického areálu Panattoni Park Bratislava North, v ktorom na začiatku júna zástupcovia developera, BHS Real Estate, IKEA Components a starosta Plaveckého Štvrtka osadili časovú kapsulu, dosiahli takmer 60 miliónov eur.

Prví nájomcovia budú mať k dispozícii dve moderné budovy s celkovou rozlohou 18-tisíc štvorcových metrov, ktoré boli navrhnuté a skonštruované s cieľom získať medzinárodný ekologický certifikát BREEAM New Construction na úrovni Excellent.

Certifikácia zaručuje šetrnosť k životnému prostrediu, maximálnu mieru energetickej sebestačnosti, nadštandardné pracovné podmienky pre zamestnancov a celkovú mieru udržateľnosti celého objektu.

Developer od nového komplexu očakáva, že prispeje k ďalšiemu hospodárskemu rastu krajiny a najmä danej lokality, pričom hospodárske efekty z rozvoja projektu zostanú v rukách domácich investorov.

Etablovaný developer v regióne

Nový logistický hub Panattoni Park Bratislava North sa rozprestiera na pozemkoch s celkovou rozlohou 330-tisíc štvorcových metrov neďaleko Malaciek i Bratislavy, s ktorou ho spája praktické napojenie na diaľnicu D2. Strategické umiestnenie zabezpečí efektívnu obslužnosť až pre štyri krajiny. Okrem Slovenska aj pre Česko, Rakúsko a Maďarsko.

Panattoni Development Company je jedna z najväčších svetových developerských spoločností v súkromných rukách, v Severnej Amerike a Európe má 43 pobočiek. Od zahájenia činnosti v strednej Európe v roku 2005 spoločnosť dokončila dohromady vyše 14 miliónov štvorcových metrov moderných priemyselných priestorov v Poľsku, Česku, na Slovensku, v Nemecku a Spojenom kráľovstve.

Špecializuje sa na stavby na kľúč (BTS build-to-suit), ktoré presne zodpovedajú požiadavkám jednotlivých klientov. Medzi kľúčových klientov patria spoločnosti Amazon, Tchibo či H&M, po novom už aj IKEA Components.