Oznámil to lasvegaský šerif Joe Lombardo, ktorý v piatok informoval o ukončení vyšetrovania a jeho výsledkoch.

Polícia je podľa J. Lombarda presvedčená, že S. Paddock konal sám. Počas vyšetrovania, ktoré zahŕňalo stovky výsluchov a tisíce hodín investigatívnej práce, totiž neobjavila ani jeden dôkaz o sprisahaní či inom, druhom, strelcovi a voči nikomu inému tak v súvislosti so streľbou už obvinenie nevznesie.

Podľa J. Lombarda bol strelec „všedným mužom“ prejavujúcim známky utrápenej mysle, ktorá ho 1. októbra priviedla až k samotnej streľbe. Experti na analýzu správania z FBI by však mali ešte tento rok zverejniť Paddockov psychologický profil.

Polícia pri vyšetrovaní okrem iného zistila, že S. Paddock za dva roky pred streľbou minul 1,5 milióna dolárov, mnohé v kasínach. Polícia sa dostala k výpisom z dovedna 14 Paddockových účtov a zistila, že v septembri 2015 mal k dispozícii 2,1 milióna dolárov, kým v septembri 2017 už len 530-tisíc dolárov.

Šerif J. Lombardo na margo toho uviedol, že S. Paddock bol samotárskym gamblerom uzatvárajúcim vysoké stávky, avšak v posledných rokoch nebol v hazarde už „taký úspešný ako predtým“. Vyšetrovatelia zároveň odhalili, že minul takmer 95-tisíc dolárov na nákup strelných zbraní a súvisiaceho tovaru.

Strelcova priateľka Marilou Danleyová polícii podľa správy o výsledkoch vyšetrovania povedala, že S. Paddock hovorieval, že sa cíti chorý a lekári ho nemôžu vyliečiť. M. Danleyová dodala, že jej priateľa zvykla veľmi bolievať hlava zo zápachu chemikálií, často tiež nosil bavlnené rukavice a ľuďom nepodával ruku.

Bruce Paddock, strelcov brat, ktorý s ním nehovoril viac ako desať rokov, sa domnieva, že jeho brat trpel „duševnou chorobou a bol paranoidný“ a mal preludy.

Stephen Paddock v nedeľu 1. októbra 2017 spustil o 22:08 hodine miestneho času z okna svojej izby na 32. poschodí hotela Mandalay Bay na rušnom bulvári Las Vegas Strip streľbu do návštevníkov festivalu country hudby. Na koncerte v blízkosti hotela bolo zhruba 22-tisíc ľudí. S. Paddock sa ešte pred príchodom špeciálneho komanda zastrelil.