Herca Ľubomíra Gregora obžalovaný exriaditeľ TV Markíza Pavol Rusko (na titulnej snímke) tlačil do nekalých vecí a Rusko chcel zlikvidovať svoju spoločníčku Sylviu Klaus-Volzovú. Na súdnom pojednávaní takto vypovedala manželka zosnulého herca Ľubomíra Gregorová

Pred Okresným súdom (OS) Bratislava II, ktorý pojednáva kauzu prípravy vraždy Klaus-Volzovej, sa odvolala sa na viaceré informácie, ktoré mala od  Ľ. Gregora.

„Môj manžel mi hovoril, že by sa možno do takýchto nekalých vecí dal zatiahnuť, keby som nebola ja a maličká dcérka. Klaus-Volzovej Pavol R. podrážal nohy a nedovolil jej, napriek tomu, že do TV Markíza doniesla svoje financie, aby rozhodovala. Nedovolil zamestnancom, aby sa s poškodenou rozprávali. Nedovolil jej nič robiť, z čoho bola ona nešťastná," uviedla svedkyňa.

„Gregor sa rozhodol odísť z Markízy. Gregor mi povedal na margo Pavla Ruska, že je blázon, že sa spája s mafiou. Začal sa dištancovať od Pavla Ruska," zdôraznila.

Ľubomír Gregor (1943 - 2016)
Zdroj: Michal Šebeňa
Ľubomír Gregor (1943 - 2016)

Ľubomír Gregor pomáhal P. Ruskovi rozbiehať televíziu Markíza, mal tam vlastný program a mal sa stať umeleckým riaditeľom. Podľa slov jeho manželky Gregor hovoril Ruskovi, aby Volzovú vyplatil, čo však bývalý riaditeľ odmietal. Na druhej strane sľuboval hercovi dom v Záhorskej Bystrici. Gregor chcel z Markízy odísť.

Svedkyňa vtedy najskôr nechcela veriť možnosti, že by Pavol Rusko chcel skutočne dať zlikvidovať Klaus-Volzovú a považovala to za silné reči.

Okrem Gregorovej vypovedal vo štvrtok pred súdom aj na doživotie odsúdený Alojz Kromka, alias Čistič a bola naplánovaná výpoveď ďalších troch svedkov.

V kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej figurujú ako hlavní obžalovaní Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan.

Na štvrtkovom pojednávaní sa zúčastňuje len P. Rusko, ostatní obžalovaní dali súhlas na pojednávanie v ich neprítomnosti.

Proces sa začal ešte v máji 2019. Černák a Kaštan sa k činu priznali, Kýbel a Pavol Rusko vinu odmietajú.

Pavol Rusko okrem svojich podnikateľských aktivít pôsobil aj ako politik. V roku 2001 založil stranu Aliancia nového občana (ANO), s ktorou sa dostal do parlamentu a do vlády. Bol vicepremiérom a ministrom hospodárstva v rokoch 2003 až 2005 vo vláde Mikuláša Dzurindu.

Pred senátom Okresného súdu (OS) Bratislava II pokračuje vo štvrtok 10. júna 2021 proces s bývalým riaditeľom TV Markíza Pavlom R. a spol. v prípade prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej. Na snímke exriaditeľ televízie Markíza Pavol R. počas procesu na Okresnom súde Bratislava II v kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej 10. júna 2021 v Bratislave.
Neprehliadnite

Proces v kauze prípravy vraždy S. Klaus-Volzovej, vypovedali bývalí bosovia Borbély a Bilik