Odborové združenie železničiarov (OZŽ) vyjadruje podporu a solidaritu Federácii strojvodcov k jej prijatému vyhláseniu ku kritickej situácii v celom železničnom sektore.

„Kritická situácia sa v železničnom sektore neustále zhoršuje, čo má vplyv na pracovné a sociálne podmienky zamestnancov. V kľúčových profesiách stúpa nedostatok zamestnancov,“ uviedlo OZŽ.

Regionálne trate východného Slovenska sa dočkajú nových súprav za 76 miliónov eur. Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) v piatok na železničnej stanici v Bratislave podpísal so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK) zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na deväť nových elektrických jednotiek. Na snímke nová elektrická jednotka na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave v piatok 13. augusta 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

ZSSK bude mať 20 nových elektrických jednotiek Panter

OZŽ súhlasí s vyhlásením Federácie strojvodcov a podporuje vyjadrenie svojej nespokojnosti na deň Európskych rušňovodičov 16. septembra vyzdobením lokomotív čiernymi stuhami.

OZŽ zároveň vyzýva svojich členov, odborové centrály pôsobiace na železnici a všetkých zamestnancov v železničných firmách, aby si 27. septembra pripli čiernu stužku na znak solidarity. Tento deň je zároveň Deň železničiarov a Európsky rok železníc. Týmto chcú vyjadriť nespokojnosť s podfinancovaním celého železničného sektora.

Leo Express
Neprehliadnite

Jeden z najväčších európskych dopravcov chce podnikať v Česku. Renfe kúpi polovicu Leo Expressu