Otrasy zemetrasenia, ktoré malo epicentrum pri handlovskej časti Nová Lehota, vo štvrtok cítili i obyvatelia Prievidze. Miestna samospráva škody neeviduje, uviedol hovorca mesta Michal Ďureje.

„Paradoxne, necítili sme to priamo v centre mesta, obyvatelia zo sídlisk Zapotôčky a Kopanice nám hlásili, že pravdepodobne došlo k zemetraseniu. Samozrejme, nevedeli, o čo ide. Až krátko po 9.30 h sme sa dopátrali k oficiálnym informáciám, že išlo o zemetrasenie v našom regióne," priblížil Ďureje s tým, že otrasy cítili i v blízkej obci Sebedražie.

Zemetrasenie
Neprehliadnite

Na Slovensku bolo zemetrasenie s epicentrom v okolí Handlovej

Samospráva podľa neho zaznamenala niekoľko telefonátov na mestský úrad či operačnú linku mestských policajtov, v rámci ktorej išlo až o niekoľko desiatok volaní. „Ľudia vnímali, že sa pohol gauč v obývačke rodinného domu, druhý človek padol zo stoličky. Podľa vyjadrení, z ktorých vychádzame, išlo o silné zemetrasenie," dodal.

Seizmológovia zaznamenali vo štvrtok zemetrasenie s lokálnym magnitúdom 3,1. Hĺbka zemetrasenia bola tri kilometre. Otrasy cítili nielen obyvatelia Handlovej či Prievidze, ale aj Novák, Žiaru nad Hronom či Banskej Bystrice.