Predplatiť TREND

Práve čítate: Otestujte sa: Ovládate všetky detaily o najväčšej výstave sveta Expo Dubaj 2020?

Diskusia () Uložit článok Zdieľať článok Predplatiť TREND
Predplatiť TREND
26.2. 17:00 | Kvízy

Otestujte sa: Ovládate všetky detaily o najväčšej výstave sveta Expo Dubaj 2020?

expo dubaj

1/10 Počas polročného trvania výstavy sa v Dubaji odprezentuje obrovské množstvo krajín, vrátane Slovenska. Koľko ich je celkovo?

Foto: TASR
Vodíkové auto MH2

2/10 Súčasťou výstavy sú tri nosné témy, na základe ktorých krajiny odprezentujú to najlepšie. Podľa nosných tém je rozdelený aj areál Expa. Viete o akých témach je reč?

Foto: Martin Miškerík
Kupola nad Al Wasl Plaza

3/10 Tri tematické oblasti spája oceľová kupola Al Wasl Plaza, na ktorej tvorbe spolupracovalo niekoľko stoviek odborníkov. Zároveň ide o kupolu s najväčšou sférickou projekciou na svete. Aká je jej celková hmotnosť?

Foto: Martin Miškerík
Návštevníčka sa fotí s maskotom Expa – robotom Optim.

4/10 Hlavnými maskotmi podujatia sú súrodenci Rashid a Latifa. K nim sa však pridávajú aj ďalší, pričom nechýbajú napríklad aj robotickí strážcovia. Aký je celkový počet maskotov, ktorých predstavili v septembri 2019?

Foto: TASR
Slovenský pavilón

5/10 Na výstave Expo Dubaj 2020 sa prezentuje aj Slovensko. V pavilóne sa okrem rôznych vystavených exponátov nachádza aj slovenská reštaurácia. Aký je jej názov?

Foto: PETRA SARTORIS
bryndzové halušky

6/10 V slovenskej reštaurácii sa podáva niekoľko slovenských jedál ako napríklad bryndzové halušky. K dispozícii sú však aj pre Slovensko typické nápoje. Ktorý nápoj si však v reštaurácii pre komplikovaný proc

Foto: SHUTTERSTOCK
Nisus

7/10 Slovensko na výstave zaujalo viacerými exponátmi. Jeden z nich však vzbudil pozornosť verejnosti a odborníkov najviac. Ktorý exponát je najväčším ťahákom slovenského pavilónu?

Foto: Facebook / SlovakiaExpo2020
Slovenský pavilón na Expo 2020

8/10 V rámci expozície agentúry Slovakia Travel môžu návštevníci slovenského pavilónu vnímať aj krásy Slovenska. Na čo však okrem prírodných krás lákame zahraničných turistov?

Foto: PETRA SARTORIS
SĽUK počas vystúpenia na Expo Dubaj 2020.

9/10 Každá krajina má počas trvania výstavy aj svoj národný deň, ktorého súčasťou býva aj kultúrna časť. Ktorí umelci vystupovali na slovenskom koncerte?

Foto: Facebook / SlovakiaExpo2020
Na snímke vstup do slovenského pavilónu na Svetovej výstave Expo Dubaj 2020 v Dubaji

10/10 Niektoré krajiny majú na Expe vlastné pavilóny. Maďarsko napríklad do výstavy investovalo viac ako 58 miliónov eur. Slovensko si svoj pavilón, podobne ako ďalšie krajiny prenajíma. Koľko však Slovensko na svoju prezentáciu vyčlenilo peňazí?

Foto: Jakub Kotian
Hrať znova Ďalšie kvízy

Video