L. Page aj S. Brin svoj odchod oznámili v stredu na blogu Google. Spoločnosť neopúšťajú úplne. Zostávajú členmi predstavenstva, ako akcionári si ponechajú svoj podiel a stále im prislúcha titul spoluzakladateľov. 

L. Page pôsobil v Alphabete ako generálny riaditeľ, S. Brin bol prezidentom. Sundar Pichai, ktorý prevezme ich pozície, zostane výkonným riaditeľom Googlu. Spoločnosti šéfuje už viac ako štyri roky. 

„Keby bola človekom, v roku 2019 by táto spoločnosť mala 21 rokov a bola by dospelá. Je čas opustiť hniezdo,“ uvádzajú odchádzajúci manažéri v rozlúčkovom blogu.

Google začínal ako internetový vyhľadávač v roku 1998. Obaja zakladatelia boli v tom čase ešte iba doktorandmi na univerzite v Stanforde.

Dnes už materská firma Alphabet vznikla až v roku 2015, keď spoločnosť avizovala reštrukturalizáciu. Firma sa mala rozdeliť akoby dvomi smermi – na poli internetového vyhľadávania, ale aj pri tvorbe ďalších produktov pre konečného užívateľa.

Vďaka tomu teraz poznáme a používame vylepšené formy rôznych produktov ako kalendár, Gmail či Google Earth. Google je v súčasnosti najnavštevovanejšia internetová stránka na svete.