Poľská spoločnosť PKN Orlen výrazne zvýšila počet čerpacích staníc na Slovensku na aktuálnych 78 a zaradila sa tak po Slovnafte, OMV a Shell na štvrté miesto na trhu. Informoval o tom hovorca spoločnosti pre Slovensko Tomáš Schügerl. Expanzia na slovenskom trhu má podľa hovorcu ďalej pokračovať. Sieť čerpacích staníc Orlen vstúpila na Slovensko v roku 2019 otvorením svojej prvej stanice v Malackách, vtedy ešte pod značkou Benzina.

„Naším zámerom je pokračovať v expanzii na slovenskom trhu, čoskoro sa rozrastieme na počet 91 čerpacích staníc. V blízkej budúcnosti sa chceme stať trhovou dvojkou na Slovensku,“ uviedol Schügerl. Trhovou jednotkou je dlhodobo Slovnaft, ktorý prevádzkuje cez dvesto čerpacích staníc. OMV a Shell majú v súčasnosti iba o niekoľko staníc viac ako Orlen.

Koncom minulého roka informovala medzinárodná právnická kancelária CMS o transakcii medzi PKN Orlen a petrochemickou skupinou MOL. PKN Orlen zvýšil počet svojich čerpacích staníc na Slovensku a v Maďarsku, keď mal od maďarskej petrochemickej skupiny prevziať 182 čerpacích staníc v Maďarsku a 39 na Slovensku. MOL naopak získal spoločnosť Lotos paliwa, ktorá v Poľsku vlastní 410 čerpacích staníc.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotografia
Neprehliadnite

PKN Orlen čelí miliónovým stratám, spoločnosť volá po prísnejších protiruských sankciách