Orgány prokuratúry, ako ani orgány polície nepotrebujú na to, aby konali, výzvu. Generálna prokuratúra (GP) SR to uviedla v reakcii na slová podpredsedu Národnej rady SR Juraja Šeligu (Za ľudí), aby preverili informácie o sledovaní novinárky. TASR o tom informovala hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

,,Orgány činné v trestnom konaní konajú v tejto veci promptne od okamihu, od ktorého sa dozvedeli, že malo dôjsť k spáchaniu skutku. Príslušný dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Poprad nariadil vo veci vykonať vyšetrovanie. Krajská prokuratúra Prešov vo veci vykonáva aktívny dohľad," priblížila hovorkyňa.

Na snímke podpredseda parlamentu SR Juraj Šeliga (Za ľudí) počas 18. schôdze NR SR 17. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Šeliga čaká, že Žilinka preverí sledovanie novinárky. Fico netuší, či je sledovaná

Šeliga (Za ľudí) vo štvrtok vyhlásil, že čaká od šéfa GP SR Maroša Žilinku preverenie informácie o sledovaní novinárky. Hovorí o zastrašovaní novinárov a vytváraní falošného obrazu aj o orgánoch činných v trestnom konaní zo strany opozície. Povedal, že ak sa prípadom nezačne zaoberať generálny prokurátor, podá podnet.