Maďari svoju vlasť, vieru a pôdu nevymenia, ani nepredajú, vyhlásil v nedeľu v Budapešti na XXIX. zjazde vládnej strany Fidesz jej znovuzvolený predseda a premiér Viktor Orbán.

Podľa spravodajského servera index.hu Orbán varoval pred návratom ľavicovoliberálnej vlády k moci, ktorá by podľa jeho slov umožnila zvyšovanie cien nákladov domácností a namiesto presadzovania maďarských záujmov by sa usilovala získať priazeň Bruselu.

na snimke  - Viktor Orbán predseda vlády Maďarska a Igor Matovič predseda vlady SR  na stretnutí v BUDAPEŠŤI
Neprehliadnite

Dorazí maďarský populizmus aj na Slovensko? Budapešť stanovila maximálne ceny benzínu a nafty

K otázke koronavírusovej pandémie predseda Fideszu opakovane podčiarkol, že očkovanie proti covidu zachraňuje životy. „Tí, čo nabádajú k odmietnutiu vakcíny, ohrozujú životy Maďarov," dodal.

Z hospodárskych plánov Fideszu pre nadchádzajúcich desať rokov Orbán vyzdvihol výmenu 8-tisíc starých autobusov, odkúpenie budapeštianskeho Medzinárodného letiska Ferenca Liszta, dostavbu jadrovej elektrárne Paks 2 s tým, že do roku 2030 bude 90 percent výroby elektrickej energie uhlíkovo neutrálnych.

Znovuzvolenie Orbána podporilo 1 061 delegátov zjazdu. 

KK17 Brusel - Maďarský premiér Viktor Orbán prichádza na druhý deň summitu EÚ v Bruseli 22. októbra 2021. Dvojdňový summit Európskej únie má ako hlavné témy debaty o náraste cien energií, o očkovaní proti koronavírusovej pandémii, o sporoch spojených s nerešpektovaním zásad právneho štátu a o obchodnej politike EÚ, ale aj o klimatických otázkach, o zahraničnej dimenzii migrácie a o digitalizácii. FOTO TASR/AP
Hungary's Prime Minister Viktor Orban arrives for an EU summit in Brussels, Friday, Oct
Neprehliadnite

Maďarsko oplotilo stovkami kilometrov svoje hranice. Orbán chce, aby to Brusel preplatil