Liberáli majú problémy s úspechmi krajín strednej Európy, ktoré ich dosiahli iným spôsobom, ako to od nich očakávali západné krajiny. V rozhovore pre americkú konzervatívnu televíznu stanicu Fox News to vyhlásil predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Úspešný budovateľ alebo totalitný darebák?

Rozhovor Orbána s moderátorom Tuckerom Carlsonom, ktorý sa v súčasnosti nachádza v Budapešti v rámci návštevy Maďarska, odvysielala americká televízia vo štvrtok večer miestneho času.

„Z hospodárskeho, politického, kultúrneho a aj z demografického pohľadu budujeme úspešnú spoločnosť,“ citoval spravodajský server demokrata.hu Orbána. Podľa neho západní liberáli nedokážu prijať, že existuje národno-konzervatívna alternatíva, ktorá je v každodennom živote úspešnejšia než liberálny svetonázor.

WA 8 Brusel - Maďarský premiér Viktor Orbán odpovedá na otázky novinárov počas príchodu na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 24. júna 2021. FOTO TASR/AP 

Hungary's Prime Minister Viktor Orban talks to journalists as he arrives for an EU summit at the European Council building in Brussels, Thursday, June 24, 2021. At their summit in Brussels, EU leaders are set to take stock of coronavirus recovery plans, study ways to improve relations with Russia and Turkey, and insist on the need to develop migr
Neprehliadnite

Orbán Únii: Ak sa máme vzdať nášho zákona, potom si svoje peniaze radšej nechajte

V súvislosti so slovami amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý Orbána v rozhovore pre televíziu ABC News označil za „totalitného darebáka“, maďarský premiér povedal, že to je osobná urážka Maďarov.

„Ide o prezidenta USA, preto musíme zostať pokorní a úctiví,“ dodal s poznámkou, že maďarská vláda nechce poškodiť v zásade veľmi dobré maďarsko-americké vzťahy, v ktorých je podľa Orbána okrem politiky všetko v poriadku.

Pripravený na zasahovanie zvonka

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa