Maďarská vláda po 8. februári predĺži núdzový stav, avizoval v piatok v súvislosti s vývojom pandémie koronavírusu premiér Viktor Orbán. Uviedol to v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu.

„Vláda vyhlási v rámci svojej kompetencie núdzový stav po 8. februári na dva týždne, potom požiadame parlament o jeho predĺženie," spresnil premiér. Kabinet na základe rozhodnutia parlamentu vydal vlani 18. novembra nariadenie o predĺžení stavu mimoriadnej epidemiologickej situácie do 8. februára.

Nový český minister zdravotníctva Jan Blatný
Neprehliadnite

Opatrenia v ČR sa uvoľňovať nebudú skôr ako začiatkom februára

Poslanci parlamentu 11. novembra 2020 schválili predĺženie mimoriadnej situácie vyhlásenej vládou v súvislosti s koronavírusovou pandémiou o 90 dní. Sprísnené opatrenia - vrátane zákazu nočného vychádzania, zákazu zhromažďovania, povinnosti nosenia rúšok či parkovania zdarma v mestách v rámci stimulovania ľudí používať v čase pandémie individuálnu dopravu - platia do 1. februára.

V Maďarsku doteraz potvrdili 356 973 prípadov nákazy a 11 811 úmrtí. Proti vírusu SARS-CoV-2 doposiaľ zaočkovali 138 983 osôb, 5 815 ľudí dostalo už aj druhú dávku vakcíny. V stredu prevzalo Maďarsko zásielku očkovacej látky pre 36- tisíc ľudí.