To, že rekonštrukcia električkovej trate v bratislavskej Karlovej Vsi nenapreduje podľa plánu, avizoval primátor Bratislavy Matúš Vallo už na konci augusta. Pôvodný septembrový termín dokončenia prvej etapy prác sa posunul približne o mesiac. Pod traťou sa totiž našli neznáme inžinierske siete. Definitívny koniec prác na prvej etape stále nie je známy a rokovania o termíne pokračujú. Ďalší úsek pre istotu rozkopali v predstihu, aby sa podobný scenár neopakoval aj v druhej etape.

Zima klope na dvere

Až do dokončenia prvej etapy opráv na Karloveskej radiále nebude k dispozícii tamojšie električkové obratisko, úsek cez ktorý teraz električky nepremávajú, sa totiž nachádza pred ním. Bežné súpravy sa tam preto nemajú ako otočiť. Vyslať na západ hlavného mesta jednosmerné električky umožní až ukončenie prvej etapy prác. Do Karlovej Vsi dnes jazdia len obojsmerné súpravy, na ktoré čakajú aj na opačnej strane mesta, v mestskej časti Rača. Aj tam totiž plánovaná rekonštrukcia trate zablokuje obratisko a nasadenie jednosmerných súprav tak znemožní.

Obyvatelia Rače očakávajú stavebníkov už roky. Trať v takzvanom „račianskom esíčku“ je v havarijnom stave, podložie sa prepadáva a koľajnice sa vlnia. Zasekávajúce sa električky jazdia rozbitým úsekom rýchlosťou len desať kilometrov za hodinu a nepríjemným zvukom

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa