Pohyb pre neočkovaných, pre osoby, ktoré ochorenie covid-19 neprekonali, a netestovaných vláda vo vlakoch a autobusoch obmedzuje od 17. decembra. Uviedol to po rokovaní vlády minister dopravy Andrej Doležal.

Opatrenia musia byť vždy v súlade so zákonom

„Akékoľvek opatrenie by sme prijali, potrebujeme ho prijať v súlade so zákonom a ústavou. To nebolo možné. Aj preto dnes vláda svojím uznesením obmedzila pohyb neočkovaných, neprekonaných a netestovaných v diaľkových vlakoch a diaľkových autobusoch," priblížil. Takto sa podľa neho vyriešilo obmedzenie pohybu. "Ani hlavný hygienik, ani ja som nemal kompetenciu nariadiť OTP (očkovaný/testovaný/prekonaný) režim vo vlakoch a diaľkových autobusoch," povedal minister.

V Bratislavskom samosprávnom kraji bude od pondelka pôsobiť nový regionálny autobusový dopravca
Neprehliadnite

Bratislavská autobusová kríza presiahla kontinenty. Železnice čaká zdražovanie

Železničiari sú pripravení

Železničná spoločnosť Slovensko je podľa jeho slov pripravená na kontrolu režimu OTP. „Ak sa to bude kontrolovať, tak to budú robiť vlakvedúci. Mám informáciu, že by to mohli kontrolovať aj príslušníci Policajného zboru od piatka 17. decembra," spresnil. Dodal, že na vyhlášku o obmedzení pohybu vo vozidlách vlakov a autobusov sa nebude čakať. "Vyhláška nebude, bude sa to (riadiť) rozhodnutím vlády," uzavrel Doležal.

Bratislava hlavná stanica.
Neprehliadnite

Železnice zverejnili nový cestovný poriadok, mal by riešiť aj meškanie vlakov