Majetok štátu patrí občanom Maďarska a nie oligarchom, zdôraznil v utorok na Facebooku Péter Márki-Zay, kandidát maďarských opozičných strán na premiéra pre jarné parlamentné voľby 2022.

Štátne peniaze išli spriazneným osobám

„Hospodárska politika vládnej strany Fidesz v uplynulých 12 rokoch viedla prakticky k tomu, aby štátne peniaze presmerovali do rúk spriaznených osôb na úkor väčšiny občanov. O osude investícií a grantov sa rozhoduje na základe politických väzieb a podvody rodín vládnych politikov sa už ani nesnažia zakrývať," napísal opozičný kandidát.

Márki-Zay zdôraznil, že v prípade zmeny vlády po parlamentných voľbách sa tieto praktiky zmenia. „Rozhodovať sa bude na základe kvality práce, a nie na základe straníckej príslušnosti," dodal.

Maďarský premiér Viktor Orbán
Neprehliadnite

Orbán po znovuzvolení: Vlasť, vieru a pôdu nevymeníme, ani nepredáme

Maďari majú prispieť na kampaň Fideszu

Podľa jeho slov nová vláda zruší pochybný zákon o národohospodársky významných investíciách a preverí všetky projekty zrealizované na základe tejto právnej normy.Márki-Zay opakovane prisľúbil, že v prípade prevzatia moci jeho kabinet zabezpečí aj pripojenie sa Maďarska k Európskej prokuratúre (EPPO).

Maďarský parlament
Neprehliadnite

Maďarský parlament pre podozrenia z korupcie odňal imunitu štátnemu tajomníkovi

Predseda Fideszu a premiér Viktor Orbán zaslal v prvých januárových dňoch maďarským voličom list, v ktorom ich žiada o finančný príspevok na kampaň Fideszu do jarných parlamentných volieb. V liste, ku ktorému je priložený šek, Orbán zdôraznil, že krajina stojí pred osudovými voľbami. „V stávke je to, či Maďarsko bude ďalej napredovať, alebo sa vráti do Gyurcsányovej éry plnej zlyhaní," napísal Orbán.

Maďarský premiér Viktor Orbán
Neprehliadnite

Orbán žiada voličov o peniaze na kampaň Fideszu, varuje pred hrozbou z Bruselu aj pred Sorosom